گوگل سرویس فیدخوان خود موسوم به گوگل ریدر را به روز کرده و تحولی اساسی در رابط کاربری آن به وجود آورده است. به گزارش فارس رابط کاربری جدید گوگل ریدر از نظر رنگ بندی و طراحی در سطح بالاتری است وکاربران می توانند به دلخواه خود تغییرات بیشتری در آن به وجود آورند. برخی کارشناسان با مشاهده تغییرات اعمال شده در گوگل ریدر معتقدند احتمال می رود در آینده امکان افزودن برنامه های کاربردی کوچک به آن توسط دیگر برنامه نویسان ایجاد شود. بهبود کیفیت گروه بندی فیدها و استفاده از یک الگوریتم جدید برای این کار یکی دیگر از تغییرات مهم گوگل ریدر است.گوگل اعلام کرده است که اعمال این تغییرات برای همه کاربران یک تا دو روزدیگربه طول می انجامد وممکن است درحال حاضرهمه کاربران قادر به مشاهده تغییرات ایجاد شده نباشند.
دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387
هم زمان با شهادت پنجمین امام شیعیان، دانشنامه امام محمد باقر (ع) روی پایگاه حوزه قرار گرفت.

به گزارش مهر، هم زمان با شهادت امام محمد باقر(ع) دانشنامه این امام همام با بیش از ١٠٠مطلب به همت محققان مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی روی پایگاه اینترنتی حوزه(hawzah.net) قرار گرفت. دانشنامه امام باقر(ع) دربرگیرنده ١١٨مطلب شامل مقاله، پرسش و پاسخ، گزیده کتاب و چکیده پایان نامه است که در قالب ١٤نمایه اصلی برای استفاده کاربران ارائه شده است. معرفی امام، دوران امامت، اخلاق و فضایل امام و شخصیت و آثار علمی ایشان، از جمله نمایه های اصلی این دانشنامه است.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387

شرکت مایکروسافت مدیر اجرایی سابق یاهو را برای رهبری گروه خدمات آنلاین خود برگزید. به گزارش فارس، این رویداد جدید با توجه به انتشار اخباری در مورد احتمال خرید یاهو توسط مایکروسافت مورد توجه فراوان قرار گرفته است. «کی لو» از این پس مسئولیت تمامی برنامه ها و خدمات مبتنی بر وب شرکت مایکروسافت را بر عهده خواهد گرفت و رسیدگی به خدمات تبلیغات آنلاین و واحد جست وجوی اینترنتی مایکروسافت نیز بر عهده او خواهد بود. مایکروسافت در این٢حوزه پس از یاهو و گوگل در رتبه سوم است و امیدوار است با تغییر در کادر مدیریتی خود رونقی تازه به این سرویس ها ببخشد. « کی لو» مدت یک دهه در یاهو کار کرده و این شرکت بسیاری از موفقیت های خود را مدیون اوست.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387
فیلم هایی که به صورت DVD امروزه برای کاربران عرضه می شود از کیفیت تصویری مناسب و بالایی نسبت به دیگر دیسک  ها برخوردار است. این نوع فیلم ها که فضای یک DVD را به طور کامل اشغال می کند معمولا برای کاربران مشکلاتی را نیز به همراه دارد. بسیاری از کاربرانی که قصد کپی این تصاویر را روی هارد خود دارند، باید فضای زیادی را به فایل های مربوط به فیلم اختصاص دهند. همچنین به راحتی نمی توان این تصاویر را ویرایش کرد و یا روی آن ها عمل خاصی را انجام داد.

به گزارشPC WORLD،Movie Clone Gold نام نرم افزاری است که نسخه طلایی آن از ویژگی ها و امکانات متعددی در زمینه کار با فایل های DVD برخوردار است. در این نرم افزار ابزارهای مختلفی را می توان یافت که از میان آن ها می توان به ابزار کپی سریع DVD، ابزار Backup گیری  از فایل های DVD و دیسک های مربوطه، کپی فیلم ها و موسیقی های مورد علاقه تنها با چند کلیک، ابزار ذخیره سازی فایل های موجود در CD/DVDها روی هارد دیسک، تبدیل فرمت فایل های فیلم به فرمت دلخواه و بسیاری دیگر از امکانات اشاره کرد. این نرم افزار محصولی از شرکت X-OOM است . برای دانلود این نرم افزار، نام آن را در سایت گوگل جست و جو کنید.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387

معاون طرح و مهندسی شرکت ارتباطات سیار گفت: براساس استراتژی این شرکت، تقویت کننده ها و BTSهای جاده ای همراه اول، با استفاده از انرژی خورشیدی کار خواهند کرد. حسن رضوی در گفت وگو با موبنا با اشاره به نصب BTSهای خورشیدی در برخی نقاط کشور اظهار داشت: درحال حاضر درحال آزمایش این آنتن ها برای نصب در جاده های مختلف کشور هستیم. مهندس رضوی در پاسخ به این پرسش که آیا BTSهای خورشیدی در تهران نصب می شود، اظهار داشت: به دلیل این که شبکه برق در تهران از قدرت کافی برخوردار است، نصب این آنتن ها از لحاظ اقتصادی در این استان به صرفه نیست. رضوی با بیان این که به طور عمده نصب BTSهای خورشیدی در مکان هایی صورت می گیرد که نصب تجهیزات برق رسانی هزینه بر باشد، خاطرنشان کرد: به دلیل این که در جاده های کشور برق رسانی خیلی سخت و هزینه بر است نصب این نوع آنتن ها صرفه و توجیه اقتصادی دارد.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387

بر اساس گزارش یک شرکت امنیتی، در مجموع ١٥میلیون نوع نرم افزار جدید تا پایان سال ٢٠٠٨کشف شد اما حوزه امنیت در تلاش هایش برای همگام ماندن با ابعاد و پیشرفتگی این تهدیدها ناموفق بوده است. به گزارش ایسنا، به گفته مدیر اجرایی شرکت کاسپرسکی، این آمار از ٢میلیون نرم افزار مخرب جدید در سال ٢٠٠٧بسیار بالاتر است.

بنا بر برآورد کاسپرسکی، ده ها هزار نفر در کسب و کار جرایم اینترنتی دست دارند و فروشندگان امنیتی به منظور عقب نماندن از آن ها برای استخدام بهترین مهندسان وارد مبارزه ای تنگاتنگ شده اند.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387

دانشمندان پس از آخرین بررسی ها از وضعیت شبیه ساز بزرگ هادرونی سرن اعلام کردند که بیش از ٢٩میلیون دلار برای تعمیر شتابگر عظیم هادرون مورد نیاز خواهد بود. به گزارش ایسنا، سازمان تحقیقات هسته ای اروپا در همین رابطه اعلام کرد: تکمیل عملیات تعمیر شتابگر بزرگ هادرونی حداقل تا تابستان سال آینده میلادی طول خواهد کشید. این دستگاه به گونه ای طراحی شده بود که در درون آن پروتون ها در سرعت های بسیار بالا با همدیگر برخورد کنند تا از این طریق بتوانند پدیده بیگ بنگ یا انفجار بزرگ را که ظاهرا عامل پیدایش کائنات بوده است، دوباره شبیه سازی کنند. تکمیل این پروژه ٤/ ٦ میلیارد دلاری نزدیک به ٢٠سال طول کشیده است، اما این دستگاه در آغاز راه اندازی که در ماه سپتامبر انجام شد، به دلیل نقص فنی از ادامه فعالیت بازماند. به گفته دانشمندان، علت نقص فنی، ارتباطات الکتریکی ناقص در بخش های مغناطیسی فوق العاده سرد این دستگاه عظیم بوده است. برای رفع نقص موجود باید٥٣مغناطیس از کل ٥٧مغناطیس تونل شتابگر که در زیر مرز سوئیس و فرانسه مستقر شده است، خارج و دوباره نصب شود. پروژه سرن از سوی ٢٠کشور عضو اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر از جمله آمریکا و روسیه حمایت می شود. بیشتر کیهان شناسان بر این باور هستند که کائنات ٧/ ١٣میلیارد سال پیش، پس از وقوع پدیده انفجار بزرگ به وجود آمده اند و هم اکنون با ساخت و راه اندازی این دستگاه عظیم الجثه در نظر دارند، این پدیده را باردیگر بازسازی کنند تا بتوانند پاسخ بسیاری از پرسش های علمی خود را در زمینه پیدایش کائنات به دست آورند.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387

شرکت مایکروسافت مدعی شد نسخه جدید سیستم عامل ویندوز این شرکت موسوم به «ویندوز ٧»تا بدان حد باثبات و ایمن خواهد بود که وصله امنیتی برای رفع حفره ها و آسیب پذیری های آن عرضه نمی شود. به گزارش فارس ، تاکنون تمامی نسخه های سیستم عامل ویندوز تنها چند ماه پس از عرضه به علت کاستی ها و مشکلاتشان دردسرهایی را برای کاربران ایجاد کرده اند و مایکروسافت به همین علت مجبور شده است وصله های امنیتی متعددی برای رفع این مشکلات عرضه کند. مایکروسافت همچنین وعده داده است که تمامی نرم افزارها و سخت افزارهایی که ناسازگاری هایی با ویستا داشتند روی «ویندوز ٧»قابل اجرا خواهند بود. سرعت بوت بسیار اندک و تسهیل دسترسی به شبکه های خانگی و تجاری با استفاده از ویستا از جمله دیگر ویژگی های «ویندوز ٧»اعلام شده است. قرار است ویژگی موسوم به Direct Access در ویندوز ٧گنجانده شود تا کاربران به سادگی بتوانند از طریق این سیستم عامل به شبکه اداری یا تجاری مورد نظر متصل شوند. انتظار می رود «ویندوز ٧»تا اوایل سال ٢٠١٠روانه بازار شود.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387

شرکت IBM رایانه های جدیدی را برای صاحبان مشاغل عرضه کرده که در آن ها از نرم افزارهای متن باز به جای تولیدات شرکت مایکروسافت استفاده شده است. به گزارش فارس، در سیستم جدید که Open Collaboration Client نام گرفته، ترکیبی از سیستم عامل لینوکس و بسته نرم افزار متن باز خاص آی بی ام موسوم به Lotus Symphony به کار گرفته شده است. بسته نرم افزاری Symphony شامل نرم افزارهای پردازش متون، presentation و spreadsheet بر مبنای فرمت متن باز Open Document است. از سوی دیگر مجموعه برنامه های کاربردی لوتوس نوتز نیز در این رایانه ها نصب شده است.

کاربران می توانند به طور آفلاین از این نرم افزارها استفاده کنند یا با وصل شدن به سرورهای شرکت آی بی ام راه دور از امکانات آن  ها استفاده کنند.

آی بی ام مدعی است هر شرکت تجاری با خرید هر یک از این رایانه ها بین ٥٠٠تا ٨٠٠دلار به ازای هر فرد صرفه جویی خواهد کرد، زیرا نیازی به استفاده از ویندوز و مجموعه آفیس نخواهد داشت.

از سوی دیگر این رایانه ها برق کمتری مصرف می کنند و سیستم تهویه ارزان تری دارند و از این جهات نیز موجب ٦٠تا ١١٨دلار صرفه جویی می شوند.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387

ثبت نام دامنه جدیدی به نام tel. برای شرکت ها و سازمان ها آغاز شده است که اطلاعات تماس را به طورمستقیم در سیستم نام دامنه (DNS) ذخیره و رمزنگاری می کند و قابلیت تبدیل به کتاب تلفن برای اینترنت را دارد.

به گزارش ایسنا، نام دامنه tel. به اطلاعات تماس شرکت ها، سازمان ها و اشخاص مرتبط می شود. این اطلاعات می توانند شامل شماره تلفن، لینک هایی به وب سایت ها از جمله صفحه فیس بوک یا مای اسپیس، نشانی ایمیل، نام های پیام فوری و یا مشخصات برای بازی های مجازی مانند ایکس باکس لایو یا سکندلایف باشند. این نام دامنه به عنوان منبعی برای اطلاعات تماس شرکت ها یا اشخاص در نظر گرفته شده است و در وب و در دستگاه های قابل حملی مانند آیفون اپل یا بلک بری کار می کند.

به دلیل این که اطلاعات به جای سرور در سیستم DNS ذخیره می شود، هنگامی که شخصی شماره تلفن یا آدرسش را با استفاده از اکانت tel. به روز می کند به طور خودکار در کتاب آدرس دوستانش که اطلاعات tel. وی را روی تلفن هوشمند یا دستگاه قابل حمل ذخیره دارند نیز به روز می شود. سازمان نظارت بر نام ها و شماره ها ( آیکان ) نام دامنه tel. را در سال٢٠٠٦ بر اساس تقاضای شرکت تل نیک مورد تصویب قرار داد و این دامنه اکنون توسط این شرکت به ثبت می رسد.

دسته ها :
يکشنبه هفدهم 9 1387
X